Informacje: Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Ta strona internetowa nie jest częścią oficjalnej agencji rządowej i nie wydaje zielonych kart, a jedynie informacje.

GREEN CARD | STANY ZJEDNOCZONE

Kraje afrykańskie w loterii Zielonej Karty USA

Każdego roku miliony kandydatów biorą udział w amerykańskiej loterii Zielonej Karty. Zebraliśmy statystyki opublikowane przez Departament Stanu na stronie travel.state.gov, aby przedstawić kluczowe dane dotyczące udziału obywateli afrykańskich w loterii Zielonej Karty.

Ilu Afrykańczyków bierze udział w loterii?

Około 50% osób ubiegających się o loterię na Green Card było obywatelami krajów afrykańskich w ciągu ostatnich kilku lat, dla których dostępne są statystyki.

Lata201920202021
Liczba zarejestrowanych afrykańskich użytkowników7 832 8948 145 3903 100 982
Całkowita liczba plików rejestracyjnych14 352 01314 722 7986 741 128
Udział zarejestrowanych podmiotów z Afryki55%55%46%
Odsetek Afrykanów zarejestrowanych w loterii Zielonej Karty

Z jakich krajów afrykańskich pochodzą główni kandydaci?

Oto liczba zgłoszeń do loterii Zielonej Karty dla 20 głównych krajów afrykańskich. Najnowsze dane opublikowane przez Departament Stanu obejmują lata 2019-2021:

Kraje afrykańskie201920202021
Kongo Kinszasa617 573924 918593 917
Etiopia781 945775 252401 661
Egipt525 593525 717327 401
Ghana2 010 5311 905 520298 151
Sudan276 827327 475232 832
Algieria227 019252 684221 212
Maroko203 581253 336161 349
Kamerun310 373310 802150 970
Kenia322 307398 959102 018
Benin128 911150 38692 847
Liberia438 333459 00571 724
Togo231 564259 81968 994
Sierra Leone1 005 370947 80357 779
Gwinea179 735142 00847 607
Wybrzeże Kości Słoniowej160 790145 91335 090
Uganda33 46037 07926 852
Rwanda41 52650 71126 612
Kongo Brazzaville21 79325 59221 958
Senegal44 78533 06316 920
Erytrea26 12117 87216 610
Główne kraje afrykańskie pod względem liczby uczestników amerykańskiej loterii zielonej karty

Kim są zwycięzcy loterii z krajów afrykańskich?

Departament Stanu publikuje również liczbę wiz uzyskanych każdego roku w ramach programu różnorodności. Wyniki loterii są publikowane w podziale na obszary geograficzne i kraje.

Oto liczba wiz uzyskanych w loterii Zielonej Karty dla 20 największych krajów afrykańskich w latach 2018-2022:

Kraje afrykańskie20182019202020212022
Maroko1011113271911262559
Algieria134616497838142380
Egipt3466331212974472147
Kamerun162616614606531705
Sudan168015484032491704
Kenia122012073932781157
Kongo Kinszasa28743096478592903
Togo664757208186838
Rwanda277338115155661
Etiopia2106169633967621
Liberia12496538946531
Wybrzeże Kości Słoniowej38642476144383
Gwinea1553003841377
Ghana777640111229355
Angola2060917293
Benin2373649258266
Republika Południowej Afryki17518038106266
Sierra Leone1191721370207
Uganda1771336469206
Libia47722459192
Liczba wiz wydanych w ramach programu Diversity Visa dla głównych krajów afrykańskich