Informatie: Raadpleeg ons privacybeleid. Deze website maakt geen deel uit van een officiële overheidsinstantie en geeft geen green cards uit, alleen informatie.

GREEN CARD | VERENIGDE STATEN

Afrikaanse landen in de Amerikaanse Green Card loterij

Elk jaar nemen miljoenen aanvragers deel aan de Amerikaanse Green Card loterij. We hebben de statistieken die het State Department heeft gepubliceerd op travel.state.gov samengevoegd om je de belangrijkste cijfers te geven over de deelname van Afrikaanse burgers aan de Green Card loterij.

Hoeveel Afrikanen doen mee aan de loterij?

Ongeveer 50% van de aanvragers van de Green Card loterij waren burgers van een Afrikaans land in de laatste paar jaar waarvoor statistieken beschikbaar zijn.

Jaren201920202021
Aantal Afrikaanse deelnemers7 832 8948 145 3903 100 982
Totaal aantal registratiebestanden14 352 01314 722 7986 741 128
Aandeel Afrikaanse registranten55%55%46%
Percentage Afrikanen geregistreerd voor de Green Card loterij

Uit welke Afrikaanse landen komen de meeste kandidaten?

Hier is het aantal aanvragen voor de Groene Kaart-loterij voor de 20 belangrijkste Afrikaanse landen. De laatste cijfers die het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gepubliceerd, hebben betrekking op de jaren 2019 tot en met 2021:

Afrikaanse landen201920202021
Congo Kinshasa617 573924 918593 917
Ethiopië781 945775 252401 661
Egypte525 593525 717327 401
Ghana2 010 5311 905 520298 151
Soedan276 827327 475232 832
Algerije227 019252 684221 212
Marokko203 581253 336161 349
Kameroen310 373310 802150 970
Kenia322 307398 959102 018
Benin128 911150 38692 847
Liberia438 333459 00571 724
Togo231 564259 81968 994
Sierra Leone1 005 370947 80357 779
Guinee179 735142 00847 607
Ivoorkust160 790145 91335 090
Oeganda33 46037 07926 852
Rwanda41 52650 71126 612
Congo Brazzaville21 79325 59221 958
Senegal44 78533 06316 920
Eritrea26 12117 87216 610
De belangrijkste Afrikaanse landen naar aantal deelnemers aan de Amerikaanse greencardloterij

Wie zijn de loterijwinnaars uit Afrikaanse landen?

Het State Department publiceert ook het aantal visa dat elk jaar via het diversiteitsprogramma wordt verkregen. Deze loterijresultaten worden gepubliceerd per geografisch gebied en uitgesplitst per land.

Hier is het aantal visa dat tussen 2018 en 2022 is verkregen via de Groene kaart-loterij voor de top 20 Afrikaanse landen:

Afrikaanse landen20182019202020212022
Marokko1011113271911262559
Algerije134616497838142380
Egypte3466331212974472147
Kameroen162616614606531705
Soedan168015484032491704
Kenia122012073932781157
Congo Kinshasa28743096478592903
Togo664757208186838
Rwanda277338115155661
Ethiopië2106169633967621
Liberia12496538946531
Ivoorkust38642476144383
Guinee1553003841377
Ghana777640111229355
Angola2060917293
Benin2373649258266
Zuid-Afrika17518038106266
Sierra Leone1191721370207
Oeganda1771336469206
Libië47722459192
Aantal visa afgegeven door het Diversity Visa Program voor de belangrijkste Afrikaanse landen