Ma’lumot: Maxfiylik siyosatimizga murojaat qiling. Ushbu veb-sayt rasmiy davlat organiga kirmaydi va yashil kartalar bermaydi, faqat ma’lumot beradi.

USA

GREEN CARD | QO’SHMA SHTATLAR

AQSh Green Card lotereyasida Afrika mamlakatlari

Har yili millionlab nomzodlar Amerika Green Card lotereyasida qatnashadilar. Biz sizga Afrika fuqarolarining Green Card lotereyasida ishtiroki haqidagi asosiy raqamlarni taqdim etish uchun Davlat departamenti tomonidan travel.state.gov saytida e’lon qilingan statistik ma’lumotlarni tuzdik.

Afrikaliklarning lotereyadagi ishtiroki qanday?

Green Card lotereyasi o’yiniga da’vogarlarning qariyb 50 foizi so’nggi yillarda statistik ma’lumotlar mavjud bo’lgan Afrika davlatining fuqarolaridir.

Yillar201920202021
Afrikalik ro’yxatdan o’tganlar soni7 832 8948 145 3903 100 982
Jami ro’yxatga olish fayllari14 352 01314 722 7986 741 128
Afrikalik ro’yxatdan o’tganlarning ulushi55%55%46%
Green Card lotereyasida ro’yxatdan o’tgan afrikaliklarning ulushi

Nomzodlar kelgan asosiy Afrika mamlakatlari qaysilar?

Bu erda Afrikaning 20 ta asosiy mamlakatlari uchun Green Card lotereyasi uchun ro’yxatga olish fayllari soni. Davlat departamenti tomonidan e’lon qilingan so’nggi raqamlar 2019-2021 yillarga tegishli:

Afrika mamlakatlari201920202021
Kongo Kinshasa617 573924 918593 917
Efiopiya781 945775 252401 661
Misr525 593525 717327 401
Gana2 010 5311 905 520298 151
Sudan276 827327 475232 832
Jazoir227 019252 684221 212
Marokash203 581253 336161 349
Kamerun310 373310 802150 970
Keniya322 307398 959102 018
Yaxshi128 911150 38692 847
Liberiya438 333459 00571 724
Bormoq231 564259 81968 994
Syerra-Leone1 005 370947 80357 779
Gvineya179 735142 00847 607
Kot-d’Ivuar160 790145 91335 090
Uganda33 46037 07926 852
Ruanda41 52650 71126 612
Kongo Brazzavil21 79325 59221 958
Senegal44 78533 06316 920
Eritreya26,12117 87216 610
Amerika yashil karta lotereyasi ishtirokchilari soni bo’yicha Afrikaning asosiy davlatlari

Afrika davlatlaridan lotereya g’oliblari kimlar?

Davlat departamenti, shuningdek, har yili turli xillik dasturi orqali olingan vizalar sonini e’lon qiladi. Ushbu lotereya natijalari geografik hudud bo’yicha e’lon qilinadi va mamlakat bo’yicha batafsil ko’rsatiladi.

2018 yildan 2022 yilgacha Afrikaning eng yaxshi 20 davlati uchun Yashil karta lotereyasi orqali olingan vizalar soni:

Afrika mamlakatlari20182019202020212022
Marokash1011113271911262559
Jazoir134616497838142380
Misr3466331212974472147
Kamerun162616614606531705
Sudan168015484032491704
Keniya122012073932781157
Kongo Kinshasa28743096478592903
Bormoq664757208186838
Ruanda277338115155661
Efiopiya2106169633967621
Liberiya12496538946531
Kot-d’Ivuar38642476144383
Gvineya1553003841377
Gana777640111229355
Angola2060917293
Yaxshi2373649258266
Janubiy Afrika17518038106266
Syerra-Leone1191721370207
Uganda1771336469206
Liviya47722459192
Afrikaning asosiy mamlakatlari uchun Diversity Visa dasturidan olingan vizalar soni