Informacje: Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Ta strona internetowa nie jest częścią oficjalnej agencji rządowej i nie wydaje zielonych kart, a jedynie informacje.

GREEN CARD | STANY ZJEDNOCZONE

Loteria Zielonej Karty dla krajów europejskich

Każdego roku miliony kandydatów biorą udział w amerykańskiej loterii Zielonej Karty. Zebraliśmy statystyki opublikowane przez Departament Stanu na stronie travel.state.gov, aby przedstawić kluczowe dane dotyczące udziału obywateli europejskich w loterii Zielonej Karty.

Ilu Europejczyków bierze udział w loterii Zielonej Karty?

Około 30% osób ubiegających się o loterii Green Card było obywatelami krajów europejskich w ciągu ostatnich kilku lat, dla których dostępne są statystyki.

Lata201920202021
Liczba zarejestrowanych podmiotów w Europie4 349 5554 072 3242 014 089
Całkowita liczba plików rejestracyjnych14 352 01314 722 7986 741 128
Odsetek zarejestrowanych podmiotów w Europie30%28%30%
Odsetek Europejczyków zarejestrowanych w loterii Zielonej Karty

Z jakich krajów europejskich pochodzą główni kandydaci?

Oto liczba zgłoszeń do loterii Zielonej Karty dla 20 głównych krajów europejskich. Najnowsze dane opublikowane przez Departament Stanu obejmują lata 2019-2021:

Kraje europejskie201920202021
Uzbekistan1 813 3571 674 787466 480
Rosja240 323289 910260 292
Ukraina665 764586 088210 570
Moldova323 102200 204135 992
Albania172 817181 270128 871
Turcja188 579221 271128 743
Białoruś107 22398 61783 001
Armenia102 65379 62868 309
Kazachstan55 68682 18067 593
Tadżykistan62 58177 74563 944
Kirgistan46 04577 54055 178
Azerbejdżan93 73691 13752 659
Gruzja56 78161 29250 272
Niemcy45 94738 61830 417
Turkmenistan15 05723 36223 907
Włochy35 32628 94722 693
Francja34 07727 30419 947
Polska38 53925 21516 150
Rumunia35 36723 83015 637
Bułgaria30 64922 69614 407
Główne kraje europejskie pod względem liczby uczestników amerykańskiej loterii zielonej karty

Kim są zwycięzcy loterii z krajów europejskich?

Departament Stanu publikuje również liczbę wiz uzyskanych każdego roku w ramach programu różnorodności. Wyniki loterii są publikowane w podziale na obszary geograficzne i kraje.

Oto liczba wiz uzyskanych dzięki loterii Zielonej Karty dla 20 głównych krajów europejskich w latach 2018-2022:

Kraje europejskie20182019202020212022
Rosja2 1752 5069474142 784
Ukraina2 6532 0621 1019382 636
Uzbekistan2 05882331489 2 413
Albania2 6302 2844606532 054
Kirgistan3833831493581 394
Turcja1 8211 3877085881 330
Armenia1 6621 3133731331 308
Gruzja6766623992651 290
Kazachstan514576392325865
Białoruś828929361503863
Tadżykistan698919159243723
Azerbejdżan508822189188720
Turkmenistan15717761235547
Moldova574626226168481
Niemcy3112039288309
Kosowo230232113114295
Macedonia Północna2841946161224
Polska2772153792192
Rumunia19924294106188
Włochy16214166120161
Liczba wiz wydanych w ramach programu wizowego dla różnorodności dla głównych krajów europejskich