Ma’lumot: Maxfiylik siyosatimizga murojaat qiling. Ushbu veb-sayt rasmiy davlat organiga kirmaydi va yashil kartalar bermaydi, faqat ma’lumot beradi.

USA

GREEN CARD | QO’SHMA SHTATLAR

Yevropa mamlakatlari uchun Green Card lotereyasi

Har yili millionlab nomzodlar Amerika Green Card lotereyasida qatnashadilar. Biz sizga Yevropa fuqarolarining Green Card lotereyasida ishtiroki haqidagi asosiy raqamlarni taqdim etish uchun Davlat departamenti tomonidan travel.state.gov saytida e’lon qilingan statistik ma’lumotlarni tuzdik.

Green Card lotereyasida yevropaliklarning ishtiroki qanday?

Yashil karta lotereyasining 30 foizga yaqini so’nggi yillarda statistik ma’lumotlar mavjud bo’lgan Yevropa davlatlarining fuqarolari bo’lgan.

Yillar201920202021
Evropada ro’yxatdan o’tganlar soni4 349 5554 072 3242 014 089
Jami ro’yxatga olish fayllari14 352 01314 722 7986 741 128
Evropalik ro’yxatga oluvchilarning ulushi30%28%30%
Green Card lotereyasida roʻyxatdan oʻtgan yevropaliklarning ulushi

Nomzodlar kelgan asosiy Yevropa mamlakatlari qaysilar?

Bu yerda Yevropaning 20 ta asosiy davlati uchun Green Card lotereyasi uchun roʻyxatga olish fayllari soni. Davlat departamenti tomonidan e’lon qilingan so’nggi raqamlar 2019-2021 yillarga tegishli:

Yevropa davlatlari201920202021
O’zbekiston1 813 3571 674 787466 480
Rossiya240 323289 910260 292
Ukraina665 764586 088210 570
Moldova323 102200 204135 992
Albaniya172 817181 270128 871
Turkiya188 579221 271128 743
Belarus107 22398 61783 001
Armaniston102 65379 62868 309
Qozog’iston55 68682 18067 593
Tojikiston62 58177 74563 944
Qirg’iziston46 04577 54055 178
Ozarbayjon93 73691 13752 659
Gruziya56 78161 29250 272
Germaniya45 94738 61830 417
Turkmaniston15 05723 36223 907
Italiya35 32628 94722 693
Fransiya34 07727 30419 947
Polsha38 53925 21516 150
Ruminiya35 36723 83015 637
Bolgariya30 64922 69614 407
Amerika yashil karta lotereyasi ishtirokchilari soni bo’yicha asosiy Evropa mamlakatlari

Evropa davlatlaridan lotereya g’oliblari kimlar?

Davlat departamenti, shuningdek, har yili turli xillik dasturi orqali olingan vizalar sonini e’lon qiladi. Ushbu lotereya natijalari geografik hudud bo’yicha e’lon qilinadi va mamlakat bo’yicha batafsil ko’rsatiladi.

2018 yildan 2022 yilgacha Yevropaning 20 ta asosiy davlati uchun Yashil karta lotereyasi orqali olingan vizalar soni:

Yevropa davlatlari20182019202020212022
Rossiya2 1752 5069474142 784
Ukraina2 6532 0621 1019382 636
O’zbekiston2 05882331489 2 413
Albaniya2 6302 2844606532054
Qirg’iziston3833831493581394
Turkiya182113877085881330
Armaniston166213133731331308
Gruziya6766623992651290
Qozog’iston514576392325865
Belarus828929361503863
Tojikiston698919159243723
Ozarbayjon508822189188720
Turkmaniston15717761235547
Moldova574626226168481
Germaniya3112039288309
Kosovo230232113114295
Shimoliy Makedoniya2841946161224
Polsha2772153792192
Ruminiya19924294106188
Italiya16214166120161
Asosiy Yevropa davlatlari uchun Diversity Visa dasturidan olingan vizalar soni