USA

GREEN CARD | QO’SHMA SHTATLAR

AQSh Green Card lotereyasida Osiyo mamlakatlari

Har yili millionlab nomzodlar Amerika Green Card lotereyasida qatnashadilar. Biz sizga Osiyo fuqarolarining Green Card lotereyasida ishtirok etishi haqidagi asosiy raqamlarni taqdim etish uchun Davlat departamenti tomonidan travel.state.gov saytida e’lon qilingan statistik ma’lumotlarni tuzdik.

Qancha osiyolik lotereyada ishtirok etadi?

Green Card lotereyasiga da’vogarlarning taxminan 15% dan 20% gacha so’nggi bir necha yil ichida statistik ma’lumotlar mavjud bo’lgan Osiyo davlati fuqarolari bo’lgan.

Yillar201920202021
Osiyolik ro’yxatdan o’tganlar soni1 871 8241 952 4891 281 046
Jami ro’yxatga olish fayllari14 352 01314 722 7986 741 128
Osiyolik ro’yxatdan o’tganlarning ulushi13%13%19%
Green Card lotereyasida roʻyxatdan oʻtgan osiyoliklarning ulushi

Nomzodlar qaysi Osiyoning asosiy mamlakatlari?

Mana Osiyoning 20 ta asosiy davlati uchun Green Card lotereyasi uchun roʻyxatga olish fayllari soni. Davlat departamenti tomonidan e’lon qilingan so’nggi raqamlar 2019-2021 yillarga tegishli:

Osiyo davlatlari201920202021
Nepal684 180637 696421 765
Eron453 242709 469404 863
Afg’oniston35 93958 71160 602
Kambodja179 662109 88146 110
Shri-Lanka53 39647 70541 595
Yaman141 67962 38941 495
Iordaniya39 09242,11636 815
Iroq47 36840 85231,197
Saudiya Arabistoni40,11441 01930 844
Tayvan30 60331 64024 645
Birma20 07829 50421 555
Yaponiya24 89521 67417,181
Gonkong63585,45115 471
Tailand10 96912 35414,187
Suriya20,12414,16811 424
Mo’g’uliston10 546112429 871
Isroil14,23412 7278 793
Indoneziya10 97010 6918440
Birlashgan Arab Amirliklari10,28110 9648 030
Livan12 86811,1847250
Amerika yashil karta lotereyasi ishtirokchilari soni bo’yicha Osiyoning asosiy davlatlari

Osiyo davlatlaridan lotereya g’oliblari kimlar?

Davlat departamenti, shuningdek, har yili turli xillik dasturi orqali olingan vizalar sonini e’lon qiladi. Ushbu lotereya natijalari geografik hudud bo’yicha e’lon qilinadi va mamlakat bo’yicha batafsil ko’rsatiladi.

Mana 2018-2022 yillar oralig‘ida Osiyoning eng yaxshi 20 davlati uchun Yashil Karta lotereyasi orqali olingan vizalar soni:

Osiyo davlatlari20182019202020212022
Nepal3 3072 7952 0851 3723 345
Eron3182981312442 024
Afg’oniston23126516587723
Iordaniya254330266542713
Iroq2972648630650
Yaman287013228625
Shri-Lanka360331225438583
Saudiya Arabistoni218262143117450
Birma1252108296422
Yaponiya164223135237331
Tayvan174180142178301
Suriya55833684240
Livan447726107209
Mo’g’uliston160143114197196
Kambodja121866951166
Tailand32603651142
Indoneziya64635885106
Quvayt81513752106
Birlashgan Arab Amirliklari6478715085
Butan72051880
Yirik Osiyo davlatlari uchun Diversity Visa dasturidan olingan vizalar soni