GREEN CARD | USA

Asiatiske land i det amerikanske Green Card-lotteriet

Hvert år deltar millioner av søkere i det amerikanske Green Card-lotteriet. Vi har samlet statistikken publisert av utenriksdepartementet på travel.state.gov for å gi deg nøkkeltallene for asiatiske statsborgeres deltakelse i Green Card-lotteriet.

Hvor mange asiater deltar i lotteriet?

Rundt 15 % til 20 % av søkerne til Green Card-lotteriet var statsborgere i et asiatisk land de siste årene det foreligger statistikk for.

År201920202021
Antall asiatiske registranter1 871 8241 952 4891 281 046
Totalt antall registreringsfiler14 352 01314 722 7986 741 128
Andel asiatiske registranter13%13%19%
Andel asiater som er registrert for Green Card-lotteriet

Hvilke asiatiske land kommer kandidatene hovedsakelig fra?

Her er antall søknader til Green Card-lotteriet for de 20 viktigste asiatiske landene. De siste tallene som utenriksdepartementet har publisert, gjelder for årene 2019 til 2021:

Asiatiske land201920202021
Nepal684 180637 696421 765
Iran453 242709 469404 863
Afghanistan35 93958 71160 602
Kambodsja179 662109 88146 110
Sri Lanka53 39647 70541 595
Jemen141 67962 38941 495
Jordan39 09242 11636 815
Irak47 36840 85231 197
Saudi-Arabia40 11441 01930 844
Taiwan30 60331 64024 645
Burma20 07829 50421 555
Japan24 89521 67417 181
hong kong6 3585 45115 471
Thailand10 96912 35414 187
Syria20 12414 16811 424
Mongolia10 54611 2429 871
Israel14 23412 7278 793
Indonesia10 97010 6918 440
De forente arabiske emirater10 28110 9648 030
Libanon12 86811 1847 250
De viktigste asiatiske landene etter antall deltakere i USAs green card-lotteri

Hvem er lotterivinnerne fra asiatiske land?

Utenriksdepartementet offentliggjør også antall visum som hvert år tildeles gjennom mangfoldsprogrammet. Disse lotteriresultatene publiseres etter geografisk område og fordelt på land.

Her er antall visum oppnådd gjennom Grønt Kort-lotteriet for de 20 største asiatiske landene mellom 2018 og 2022:

Asiatiske land20182019202020212022
Nepal3 3072 7952 0851 3723 345
Iran3182981312442 024
Afghanistan23126516587723
Jordan254330266542713
Irak2972648630650
Jemen287013228625
Sri Lanka360331225438583
Saudi-Arabia218262143117450
Burma1252108296422
Japan164223135237331
Taiwan174180142178301
Syria55833684240
Libanon447726107209
Mongolia160143114197196
Kambodsja121866951166
Thailand32603651142
Indonesia64635885106
Kuwait81513752106
De forente arabiske emirater6478715085
Bhutan72051880
Antall visum utstedt av Diversity Visa Program til de viktigste landene i Asia